WhatsApp

Yükleme Eğitimleri (Yük Güvenliği)

Yükleme Eğitimleri (Yük Güvenliği)

15 Nisan 2020, 15:43
Yükleme Eğitimleri (Yük Güvenliği)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm tehlikeli maddelerin taşınmasına yönelik yönetmelikler ve sözleşmeler, taşımanın tüm süreçlerini kontrol etmeye yönelik mekanizmalar ile hareket etmektedir.  

Taşıma, yükleme, boşaltma ve elleçleme koşulları, sıcaklık kontrolü, ambalaj içinde taşıma, dökme yük taşıma, tanklarda taşıma, karışık yükleme yasağı, gıda maddeleri, diğer tüketim maddeleri ve hayvan yemleri, taşınan miktarların sınırlandırılması, patlayıcı maddelere ve nesnelere ilişkin kısıtlamalar, yük ve araç stabilitesi dahil elleçleme ve istifleme, esnek dökme yük konteynerlerinin yüklenmesi, boşaltmadan sonra temizlik, sigara içme yasağı, elektrostatik yüklere karşı önlemler, belirli sınıflar veya özel mallar için geçerli ek hükümler gibi daha pek çok dikkat edilmesi gereken durumlar söz konusudur.

Bu süreçler bir tesiste üretilen bir tehlikeli maddenin sınıflandırılmasından, tehlike özelliklerinin belirlenmesinden, doğru ambalajların tespiti, taşıma yöntemi seçimi, paketlenmesi, doldurulması, yüklenmesi, taşınması, boşaltılması gibi pek çok aşamayı kapsamaktadır. Bunun yanında yükün karışık yüklenmesi yada birlikte ambalajlanması gibi, taşınan maddenin stabilitesi de dahil daha pek çok aşama bir takım gereklilikleri yanında getirmektedir.

Alanında donanımlı ve deneyimli tüm uzman kadromuz ile tüm bu süreçlerde yanınızdayız. Firma politikamız gereği sadece tesisinize görevlendirdiğimiz personelimiz değil tüm ekip üyelerimiz 7/24 hizmetinizdedir. Tüm ekibimiz tesisinizi kendi sorumluluğunda hareket etmektedir.

 

Tüm bu süreçleriniz de uzman ekibimizin ufkunu test etme imkanınız olacaktır. Ufuk açıcı fikirleri ile tüm karar aşamalarınızda çözüm önerilerimiz ile bizatihi yanınızdayız. Tüm mevzuatın gerekliliklerini yerine getirdiğimiz gibi, fazlasını bulacaksınız. Problemlerinize ve süreçlerinize çevre, iş sağlığı ve güvenliği, mühendislik, yönetim sistemleri gibi çok geniş bir açıdan bakarak yaklaşıyoruz.

Risk sizde,çözüm bizde.

Tehlikeli madde taşıma işlemleri yüksek risk taşır. Bu nedenle çok dikkatli yönetilmelidir. Başarılı yönetim ise iyi bir altyapı, donanım, eğitim ve tecrübe gerektirir. EREN TMGD, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca yetkilendirilmiş öncü Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı firmalarındandır. Her yerde olmak değil, işinize hakim olmak önemlidir. Ekibimizle tanışın, farkı keşfedin.

  • +90 850 888 19 69

  • info@erentmgd.com

  • Merkez (Head Office): Ataşehir Mah. 8001 Sk. No: 21 D: 204 Çiğli - IZMIR / TÜRKİYE (TURKEY)

  • Hafta İçi: 09:00 - 19:30 Arası.
    Cumartesi: 09:00 - 18:00 Arası.
    Pazar: Kapalı